Instagram Bot ve Gerçek Takipçi Arasındaki Farklar Nedir?

Instagram Bot ve Gerçek Takipçi Arasındaki Farklar Nedir?

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya kullanımı çok daha fazla arttı. Bu alanda özellikle Instagram, Facebook tarafından satın alınmasından sonra, çok daha popüler hale geldi. Gerek bireysel gerekse kurumsal olarak Instagram hesabı sahibi olmak adeta bir zorunluluk halini aldı. Fakat sadece hesabınızın olması yetmiyor, aynı zamanda hesabınızın etkileşimde olması gerekiyor. Bunun en etkili yolu da takipçi sayısından geçiyor. Gerek Instagram gerekse kullanıcılar tarafından bir hesabın takipçisi ne kadar fazla görünüyorsa güvenilirliği, takip edilmeye layık görülmesi o kadar artıyor. Tam bu noktada SMM Panel aracılığı ile Instagram bot ve gerçek takipçi mevzu karşımıza çıkıyor.


Instagram Takipçi Sayısı Neden Önemli?

Instagram bot ve gerçek takipçi farkı pek çok açıdan kendini belli ediyor. Öncelikle bot takipçiler sadece rakamdan ibaret oluyorlar. Hesabınızın takipçi sayısı fazla görünüyor; fakat bu takipçileriniz herhangi bir etkileşim kurmuyor. Oysa gerçek takipçiler sadece takip etmekle kalmıyor, yeri geldiğinde beğeni yağıyorlar, yorum yapıyorlar, ürün satışı yapıyorsanız müşteri olabiliyorlar. Sizi başkasına tavsiye edebiliyor, organik takipçilerinizin sayısını arttırabiliyorlar.

Aktif Instagram Takipçi Satışı

Instagram bot ve gerçek takipçi farkı daha fazla etkileşimde kendini belli ediyor. Fakat bu demek değildir ki bot takipçi, yeni takipçi getirmiyor. İnsanlar sayfanızın takipçi sayısının fazla olduğunu görünce merak edip takip etmek isteyebiliyorlar. Firmamız aktif Instagram takipçisi satışı ile sayfalarınızın görünürlüğünün artmasına yardımcı oluyor.